Матеріали для дитячого та підліткового одягу

Усі батьки хочуть бачити дітей здоровими і красивими. Але не кожна тканина підходить для дитячого одягу. Те, що красиво, ще не означає нешкідливо. Особливу увагу треба звертати на одяг для самих крихітних - новонароджених. Тканини і матеріали для дитячого одягу бажано брати натуральні.

Пелюшки, сорочечки, повзунки та інші предмети дитячого гардеробу можуть бути виконані з бавовни. Натуральна бавовна швидко линяє, а прати доводиться часто, тому альтернативним варіантом буде суміш бавовни з волокнами трикотажної тканини.

Близькими родичами бавовни є ситець і фланель. Це тканини хорошої якості, не викликають алергічних реакцій.
Для літа підійдуть вироби з льону. Вони красиві, в них легко дихається шкірі. Єдиний їхній мінус - така тканина мнеться.
Інтерлок підійде для зими. У такому одязі малюкові буде комфортно і тепло. Вона м'яка і не сковує рухи.
Костюмчики, кофтинки, куртки з вовни не тільки зігрівають в холод, але й практичні при носінні.

Велюр використовується більше для холодних днів. Крім того, що тканина виглядає дуже красиво і нарядно, вона м'яка й зручна для малюка.

Поліакріл - штучна тканину, не викликає алергічних реакцій і підходить для зимового верхнього одягу.
Та все ж існує ряд обмежень:
Не рекомендується використовувати грубі джинсові тканини для дитячого одягу, які будуть натирати шкіру;
Також не можна підбирати тканини для верхнього одягу, у яких велика теплопровідність - в них буде холодно. Можна використовувати тканини з начосом або з синтетичними підкладками, якщо вони не будуть стикатися з тілом дитини;
Небажано використання синтетичних волокон - нейлону, капрону, лавсану. Ці матеріали можна використовувати тільки для обробки верхнього одягу.

І найважливіше правило при виборі одягу для дітей. Хороший матеріал коштує дорожче. Не можна економити на дітях. Від одягу залежить їхнє здоров'я.