Історія про те, як з'явилася дитяча мода

У давнину діти до підліткового періоду або ходили оголеними, або носили дуже прості туніки. Лише досягнувши юнацтва, їм дозволялося змінити вбрання. Це пов'язувалося з обрядами ініціації.

У Середні століття про одяг дітей судити дуже складно. Оскільки на картинах їх або не зображували взагалі, або малювали в якості точної копії дорослих, з їх особами та одягом.

Дитяча мода в тому вигляді, в якому ми її знаємо, з'явилася в Епоху Просвітництва. Жан-Жак Руссо - великий французький просвітитель того часу, докладно розповів про неї в своїй книзі. Він розкритикував дитячий одяг. Нарешті хлопчикам дозволили носити піджаки замість незручного офіцерської форми. Дівчатка ж стали носити тонкі плаття. Корсети та перуки скасували.

У Росію «легку» дитячий одяг ввела відома портретистка Елізабет Лебрен, що жила кілька років при дворі імператора. У 19-му столітті маленькі дворяни вже бігали в білих костюмчиках - так званих матросках.

У 14-му столітті хлопчиків і дівчаток було прийнято одягати однаково в жіночий одяг. На тіло малюків надягали лляну сорочку, потім жорсткий корсет, нижню спідницю. Зверху належало плаття і чепчик.

З 1770 року по досягненні чотирьох років хлопчикам дозволялося одягати чоловічий одяг. До цього віку відрізнити хлопчика від дівчинки було майже неможливо.

В кінці 18-го століття з'явилися труси, які кріпилися до корсета. У семирічному віці хлопчики вже не носили панталони і корсет. Дівчаток одягали в одяг - точну копію маминих суконь.

У часи Французької революції в дитячій моді стався прорив: жінки і дівчатка відмовилися від корсетів і носили сукні, що нагадують римські тоги. Хлопчикам більше взагалі не надягали сукні, вони носили сорочки і штани.
Нижня білизна того часу було виключно білого кольору.

У 20 столітті вид і призначення дитячих нарядів стало звичним сучасному погляду: дитині повинно бути комфортно рухатися, одяг має бути зроблена з натуральних тканин і бути красивою. Сьогодні хлопчиків і дівчаток одягають згідно статтю і віком.